ANTİK ŞENKÖYLÜLER SU ZEYTİ (EL YAĞI) CAM ŞİŞE - 250 ML (2951263)

Fiyat : ₺18,00  + KDV
KDV Dahil : ₺19,44

El Sıkımı Şenköylüler Su Zeyti (El Yağı) - Antik Zamanlardaki Üretim Teknikleri ile Üretilen Özgün Bir Zeytinyağı

ÖZEL İNDİRİM  (Stoklarla Sınırlı Tanıtım İndirimini Kaçırma)

Şenköylüler El Sıkımı Su Zeyti taş değirmende ezilen zeytinlerin, su havuzunda bekletilerek su üzerinde biriken yağının elle toplanması ile elde edilen saf ve gerçek zeytinyağı.

Literatürde "El Yağı" olarak bilinen ve artık üretimi sadece bu işe gönül verenler tarafından yapılan bu eşsiz zeytinyağını tüm Türkiye tanısın ve "5.000 yıl önce zeytinyağının tadı nasıldı?" sorusuna cevap olsun diye bu yağı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Ürün Fotoğraflarda soğuk havada donan Su Zeyti'imize ait 

İçindekiler: Taşta Ezilmiş El Sıkımı Su Zeyti Zeytinyağı

Ağırlık/Hacim: 250 ML

Gönderi Şekli: 250 ML Cam şişede gönderilmektedir.

 

5.000 yıl önce zeytinyağı nasıl üretilirdi? Bu sorunun cevabını 5.000 yıl önceki üretim tekniklerini birebir ve değiştirmeden zeytinyağını üreterek vermek istedik. Makinalar olmadan, tamamen o günün şartlarında ve eski üretim formlarına sadık kalarak... El Sıkımı Şenköylüler Su Zeyti veya diğer bir ismiyle "El Yağı" taş değirmende ezilen zeytinlerin su havuzunda bekletilerek su üzerinde biriken yağının elle toplanması ile elde edilen saf ve gerçek zeytinyağıdır. Teknolojiye yenik düşen bu eski üretim tekniğini yaşatmaya ve tanıtmaya Şenköylüler olarak devam edeceğiz. Hatay zeytinyağının geleneksel üretimini sürdüren nadir illerimizden biridir. Hatay'ın Şenköy Beldesinde zeyt adını alan zeytinyağı, su zeyti denilen özel bir teknikle üretilir. Bu teknik, olgunlaşmış zeytinin ezildikten sonra, özel havuzlarda ılık su üzerinde biriktirilen yağının, su yüzeyinden dikkatle toplanması esasına dayanır.

Zeytinyağı ezilirken çekirdeğinin kırılmamasına özellikle dikkat edilir. Su zeytine, kırılmış acı çekirdek yağının tam olarak karışamaması nedeniyle su zeytinin kalitesi de yüksek olur. Bu teknikle elde edilen zeytinyağının üretimi çok zor olduğundan genellikle ticari amaçtan çok ev halkının gereksinimini karşılamaya yönelik üretilmekte ve sadece özel müşterilere çok az miktarda satışı yapılabilmektedir.

ENG: 100% Handmade Pure Virgin Olive Oil Production using Ancient Times Technique by Senkoyluler. Handmade Extra Virgin Olive Oil ( It was produced with techniques in ancient times ), The product photo shows that our Olive Oil Solidified at Cold Temperature (Pure Olive Oil naturally solidifies at cold temperatures).

NOT: Soğuk havada doğal antik El Yağı Su Zeyti Zeytinyağımız donmaktadır. Fotoğraflarda da donmak üzere olan zeytin yağımız görünmektedir. Eridiğinde rengi koyu yeşile (şişenin üstündeki koyu bölge gibi) dönüşür.