ŞENKÖYLÜLER LAVANTALI SABUN YIL SONU İNDİRİMİ (3106)

İndirim Oranı : %17 İndirim

Lavantanın Ferahlığı  

 
Temmuz ayında olgunlaşan ve çiçeklenen lavantalar biçilerek desteler halinde gölgede kurutulur. Kuruyan lavantaların tohumları çıkarılarak  sabununun hamuruna katılır ve uzun süre karıştırılır. Tavalara dökülen sabunlar kesilerek kalıplara ayrılır, mühürlenir ve kurumaya bırakılır.

Temmuz ayında olgunlaşan ve çiçeklenen lavantalar biçilerek desteler halinde gölgede kurutulur. Kuruyan lavantaların tohumları çıkarılarak pişirilen sabununun hamuruna katılır ve uzun süre karıştırılır. Tavalara dökülen sabunlar kesilerek kalıplara ayrılır, mühürlenir ve kurumaya bırakılır.Tamamen doğal olan lavanta sabunu kurudukça tarçın rengine dönüşür.

Doğal lavanta tohum parçacıklarının sabun içindeki dağılımı düzensizdir. Sabun içinde lavanta tohumunun olduğu yerlerin rengi zaman geçtikçe koyulaşır ve belirgin bir hal alır. Keskin lavanta kokusu hissedilmez baskın. Sabun şekli, geleneksel el kesimi sergi sabunu olduğu için mükemmel geometride değildir. İçeriğinde tohum parçacıkları oldu için peeling özelliğine sahip olmakla birlikte bu tür bir sabunla daha önce tanışmamışlar için farklı bir deneyim olacağını belirtmekte yarar var.