ŞENKÖYLÜLER MENGENE ZEYTİNYAĞI - 3 LİTRE
ŞENKÖYLÜLER MENGENE ZEYTİNYAĞI - 3 LİTRE
ŞENKÖYLÜLER MENGENE ZEYTİNYAĞI - 3 LİTRE

ŞENKÖYLÜLER MENGENE ZEYTİNYAĞI - 1LİTRE (29561404)

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺40,00  + KDV
İndirimli : ₺35,00  + KDV
KDV Dahil : ₺37,80

Antakya Köylüleri Evlerinde Hangi Zeytinyağını Tüketir?


Cevap: Mengene Zeytinyağı. Akdeniz'den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı ve Antakya yöresinin seçkin zeytinlerinin bir araya gelmesi ile oluşan eşsiz aroması Şenköylüler ® Mengene Zeytinyağı'nı gurmelerin tercihi haline getirmiştir. Antakya'nın her mutfağında mengenede sıkılmış gerçek zeytinyağı bulunur. Şenköylüler Mengene Zeytinyağı işte bu eşsiz zeytinyağını sizlere kaynağından ulaştırmak için üretiliyor. Bu zeytinyağı için başka tanım aramaya gerek yok, gerçek Antakya Zeytinyağı işte budur. 

Damakta eşsiz meyve aromasını bırakan, soğukta donan ve 20 yıldır aralıksız olarak gönderimini yaptığımız Şenköylüler Mengene Sızma Zeytinyağımız 2018 sezonunda da sizlerle...

Not: Ürün resmindeki açık yeşil renkli zeytinyağı rafta kendi kendine donmuş zeytinyağımıza aittir. Eridiğinde rengi koyulaşır. 

İçindekiler: Mengene Naturel Birinci Sızma Zeytinyağı

Ağırlık/Hacim: 3 Litre

Gönderi Şekli: 3 Litrelik PET şişede gönderilmektedir.

 

Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Antakya'nın toprak yapısı ve ikliminin zeytin üretimi için sağladığı ideal ortam sayesinde, bu bölge binlerce yıldır zeytinin anavatanı olarak bilinmektedir. Köy Mengene Zeytinyağı tam olarak nedir? En basit anlatımı ile, Antakya'da kendi zeytinyağını üreten bir köylünün kendi mutfağında kullandığı, damakta hafif meyve tadı bırakan geleneksel ve filtrelenmemiş zeytinyağıdır. Ekim-Kasım aylarında toplanan zeytinler, bekletilmeden yöremizde bulunan zeytinyağı mengene'lerine götürülür. Özenle ayrıştırılan ve ardından yıkanan zeytinler mengenede sıkılarak zeytinyağı haline getirilir. Zeytinyağı üretimi esnasında hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaz ve kesinlikle başka yağlarla karıştırılmaz.

 

Akdeniz'den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı ve Antakya yöresinin seçkin zeytinlerinin bir araya gelmesi Şenköylüler ® Mengene Zeytinyağı'nı gurmelerin tercihi haline getirmiştir. Akdeniz'e özgü eşsiz nefaseti, yeşile yakın altın sarısı rengi, akıcılığı ve kokusu Şenköylüler® Mengene Zeytinyağı'nı benzerlerinden farklı kılmaktadır.

Önemli Uyarı: Şenköylüler Mengene Zeytinyağı gönderileri Ağustos ayı için kişi başı 12 litre ile sınırlandırılmıştır. Üretimimiz sınırlı olduğu için geçen yıl ön sipariş veren abonelerimize öncelikli gönderim yapılmaktadır. Sınırlı üretim kapasitemiz nedeni ile taleplerine olumlu cevap dönemediğimiz tüm müşterimizden şimdiden özür diliyor ve anlayışlarına sığınıyoruz.

  

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.