ŞENKÖYLÜLER SU ZEYTİ CAM ŞİŞE - 250 ML
ŞENKÖYLÜLER SU ZEYTİ CAM ŞİŞE - 250 ML

ŞENKÖYLÜLER ZEYTİNYAGI 5LİTRE (TENEKE) (2951261)

İçindekiler: Mengene Naturel Birinci Sızma Zeytinyağı - 5000 ML (5LİTRE)
Ambalaj: Teneke Kutu
 

Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Antakya'nın toprak yapısı ve ikliminin zeytin üretimi için sağladığı ideal ortam sayesinde, bu bölge binlerce yıldır zeytinin anavatanı olarak bilinmektedir. Köy Mengene Zeytinyağı tam olarak nedir? En basit anlatımı ile, Antakya'da kendi zeytinyağını üreten bir köylünün kendi mutfağında kullandığı, damakta hafif meyve tadı bırakan geleneksel ve filtrelenmemiş zeytinyağıdır. Ekim-Kasım aylarında toplanan zeytinler, bekletilmeden yöremizde bulunan zeytinyağı mengene'lerine götürülür. Özenle ayrıştırılan ve ardından yıkanan zeytinler mengenede sıkılarak zeytinyağı haline getirilir. Zeytinyağı üretimi esnasında hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaz ve kesinlikle başka yağlarla karıştırılmaz.

 

Akdeniz'den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı ve Antakya yöresinin seçkin zeytinlerinin bir araya gelmesi Şenköylüler ® Mengene Zeytinyağı'nı gurmelerin tercihi haline getirmiştir. Akdeniz'e özgü eşsiz nefaseti, yeşile yakın altın sarısı rengi, akıcılığı ve kokusu Şenköylüler® Mengene Zeytinyağı'nı benzerlerinden farklı kılmaktadır.

Önemli Uyarı: Üretimimiz sınırlı olduğu için geçen yıl ön sipariş veren abonelerimize öncelikli gönderim yapılmaktadır. Sınırlı üretim kapasitemiz nedeni ile taleplerine olumlu cevap dönemediğimiz tüm müşterimizden şimdiden özür diliyor ve anlayışlarına sığınıyoruz.