SU ZEYTİ ZEYTİNYAĞI (YENİ SEZON) - 3 LİTRE (PET) (99869111)

Fiyat : ₺119,00  + KDV
KDV Dahil : ₺128,52

Antakya'nın Tarihi ve Eşsiz Zeytinyağı - 2018 Sezonu Sızma Su Zeyti 

Şenköylüler Su Zeyti taş değirmende ezilen zeytinlerin, Salaşpus keselerde, su havuzunda bekletilerek su üzerinde biriken yağının alınmasıyla elde edilir. Antakya'nın Kadim Zeytinyağı Geleneğinin yaşatılması için üretilen Su Zeyti Sızma Zeytinyağımız şimdi 3 Litrelik pet ambalajında beğeninize sunuldu

 

Uyarı: 20. kuruluş yıl dönümümüz nedeniyle özel tanıtım İNDİRİMLİ. İndirimli ürünler stoklarla sınırlıdır.

İçindekiler: Su Zeyti (Özel Üretim Sızma Zeytinyağı)

Hacim: 3000 ML (3 LİTRE)

Gönderi Şekli: 3 Litrelik dayanıklı pet ambalajında gönderilmektedir.

SU ZEYTİ

Hatay zeytinyağının geleneksel üretimini sürdüren nadir illerimizden biridir. Hatay'ın Şenköy Beldesinde zeyt adını alan zeytinyağı, su zeyti denilen özel bir teknikle üretilir. Bu teknik, olgunlaşmış zeytinin ezildikten sonra, özel havuzlarda ılık su üzerinde biriktirilen yağının, su yüzeyinden dikkatle toplanması esasına dayanır.

Zeytinyağı ezilirken çekirdeğinin kırılmamasına özellikle dikkat edilir. Su zeytine, kırılmış acı çekirdek yağının karışmaması nedeniyle su zeytinin kalitesi de yüksek olur. Bu teknikle elde edilen zeytinyağının üretimi çok zor olduğundan genellikle ticari amaçtan çok ev halkının gereksinimini karşılamaya yönelik üretilmekte ve sadece özel müşterilere çok az miktarda satışı yapılabilmektedir.

Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Antakya'nın toprak yapısı ve ikliminin zeytin üretimi için sağladığı ideal ortam sayesinde, bu bölge binlerce yıldır zeytinin anavatanı olarak bilinmektedir. Akdeniz'den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı ve Antakya yöresinin seçkin zeytinlerinin bir araya gelmesi Şenköylüler ® Su Zeyti Zeytinyağı'nı gurmelerin tercihi haline getirmiştir.