SU ZEYTİ ZEYTİNYAĞI (ÖZEL CAM ŞİŞE VE ÖZEL KUTUSUNDA) - 500 ML
SU ZEYTİ ZEYTİNYAĞI (ÖZEL CAM ŞİŞE VE ÖZEL KUTUSUNDA) - 500 ML

SU ZEYTİ ZEYTİNYAĞI (ÖZEL CAM ŞİŞE VE ÖZEL KUTUSUNDA) - 500 ML (295126)

İndirim Oranı : %7 İndirim
Fiyat : ₺70,00  + KDV
İndirimli : ₺65,00  + KDV
KDV Dahil : ₺70,20

Antakya'nın Tarihi ve Eşsiz Zeytinyağı - Şenköylüler Su Zeyti (Soğukta Donan, Meyve Aroması Yoğun Sızma Zeytinyağı)


Şenköylüler Su Zeyti taş değirmende ezilen zeytinlerin, Salaşpus keselerde, su havuzunda bekletilerek su üzerinde biriken yağının alınmasıyla elde edilir.

Uyarı: 20. kuruluş yıl dönümümüz nedeniyle özel tanıtım İNDİRİMLİ. İndirimli ürünler stoklarla sınırlıdır.

İçindekiler: Su Zeyti (Zeytinyağı)

Ağırlık/Hacim: 500 ML

Gönderi Şekli: 500 ML Özel Cam Şişede gönderilmektedir.


Hatay zeytinyağının geleneksel üretimini sürdüren nadir illerimizden biridir. Hatay'ın Şenköy Beldesinde zeyt adını alan zeytinyağı, su zeyti denilen özel bir teknikle üretilir. Bu teknik, olgunlaşmış zeytinin ezildikten sonra, özel havuzlarda ılık su üzerinde biriktirilen yağının, su yüzeyinden dikkatle toplanması esasına dayanır.

Zeytinyağı ezilirken çekirdeğinin kırılmamasına özellikle dikkat edilir. Şenköylüler Su Zeytine, kırılmış acı çekirdek yağının karışmaması nedeniyle su zeytinin kalitesi de yüksek olur. Bu teknikle elde edilen zeytinyağının üretimi çok zor olduğundan genellikle ticari amaçtan çok ev halkının gereksinimini karşılamaya yönelik üretilmekte ve sadece özel müşterilere çok az miktarda satışı yapılabilmektedir.

Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Antakya'nın toprak yapısı ve ikliminin zeytin üretimi için sağladığı ideal ortam sayesinde, bu bölge binlerce yıldır zeytinin anavatanı olarak bilinmektedir. Akdeniz'den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı ve Antakya yöresinin seçkin zeytinlerinin bir araya gelmesi Şenköylüler ® Su Zeyti Zeytinyağı'nı gurmelerin tercihi haline getirmiştir.

 Rafta bile donan Su Zeytimizi mutlaka tatmalısınız.

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.