SENKOYLULER DAG KEKİK(ZAHTER) 640 GR BRUT  YENİ SEZON
SENKOYLULER DAG KEKİK(ZAHTER) 640 GR BRUT  YENİ SEZON
SENKOYLULER ZEYTİNYAGLI ZAHTER

ŞENKÖYLÜLER ZEYTİNYAĞLI ZAHTER (295508)

ZEYTİNYAĞLI SALAMURA ZAHTER

Zahter yani bilinen adıyla Kekik Doğu Akdeniz'e özgü bir kekik türünün adıdır ki, bilinen kekikten koku, tat ve yaprak yapısı olarak çok farklıdır. Yaprakları ince uzun iğne uçları olan bir yapıya sahiptir. Biberiyeye şeklen çok benzer. Uzun ömürlü bodur bir çalıdır ve çok uzun yıllar yaşar. 

 

 

İçindekiler: Zahter (Dağ Kekiği), Zeytinyağı

Paket: 850 GR BRÜT

 

Yetişkin bir zahter bitkisi ortalama 40-50 cm boylarına ancak ulaşabilir. Yenilen kısmı uç filizleridir. Şenköylüler Zeytinyağlı Salamura Zahter işte bu uç filizlerin tazeyken toplanıp zeytinyağı ile salamura edilmiş halidir. Zahter salatası sevenler için özel olarak üretilmiştir. 

Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi değerli dostlarımız ve abonelerimiz için en taze haliyle derlenip zeytinyağı ile birlikte kavanozlara bastığımız taze zahter raflardaki yerini aldı. Burada anlattığımız Zahter TAZE olanıdır. Yani zahterin filizleridir. Mart ayı ortalarında yeşil uçları filiz halindedir ve mayıs sonuna kadar sürekli yeşil filizler verir ve bu filizler tek tek uçlarından koparılarak hasatı yapılır. Antakya insanının taze zahterin zeytinyağına basılı bir kavanozu mutlaka bulunur kışlık tüketimi için mutfağında.

 

 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR