ANTİK DEFNE SABUNU (1000 GR)
ANTİK DEFNE SABUNU (1000 GR)
ANTİK DEFNE SABUNU (1000 GR)

ANTİK DEFNE SABUNU (1000 GR) (3105)

Fiyat : ₺265,00  + KDV
KDV Dahil : ₺318,00

ŞENKÖYLÜLER ANTİK DEFNE SABUNU 

Antakya'da Har Yağı olarak isimlendirilen Defne (Laurel) Yağı ile Zeytinyağının karışımından elde edilen çok özel bir sabun. Eski zamanlarda sabun nasıl üretiliyorsa ve tarifi/içeriği nasılsa aynısı bu sabunda vücut buldu. Kaynatma tekniği ile yöremizin açık yeşil zümrüt renkli zeytinyağından üretilen bu sabunda doğal gliserini içinde, zeytinin klorofilinin verdiği yeşil rengi kurudukça renk değiştirdiği, içi yeşil dışı açık renkli bir hal alan bir sabundur. Uzun süre kurumaya bırakıldığı için dayanıklıdır. .

Kuleler şeklinde sergi kurutma yöntemiyle yapılan bu sabunlar yaklaşık 6 ay gibi sürede kuruyabilmektedir. Sizlere sunduğumuz bu sabun ise 2 yıldan fazladır sergide bekleyen bir sabundur. Görüntüsü mükemmel geometriye sahip değildir. Nem tutucu kimyasallar kullanılmadığı için sabun kalıpları sabit gramajda değildir. Zaman geçtikçe nemini kaybeder ve gramaj kaybına uğrar fakat bu sabunun değerini daha da arttırır. Şenköylüler Antik Defne Sabunu su ile temasında hemen erimez.

Seri üretim sabunlarda olduğu gibi doğal gliserini alınmadığı için geleneksel sabunun tüm özelliklerini ve faydasını bünyesinde barındırmaktadır.

Ürün 1 KG'lık paket şeklinde gönderilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR