MENGENE ZEYTİNYAĞI - 1  LİTRE
MENGENE ZEYTİNYAĞI - 1  LİTRE
MENGENE ZEYTİNYAĞI - 1  LİTRE

MENGENE ZEYTİNYAĞI - PET ŞİŞE 1 LİTRE (29561404)

Fiyat : ₺345,00  + KDV
KDV Dahil : ₺348,45

MENGENE ZEYTİNYAĞI - Yeni Sezon - Antakya'dan.

Antakya Köylüleri Evlerinde Hangi Zeytinyağını Tüketir? 


Cevap: Mengene Zeytinyağı. Akdeniz'den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı ve Antakya yöresinin seçkin zeytinlerinin bir araya gelmesi ile oluşan eşsiz aroması Şenköylüler ® Mengene Zeytinyağı'nı gurmelerin tercihi haline getirmiştir. Antakya'nın her mutfağında mengenede sıkılmış gerçek zeytinyağı bulunur. Şenköylüler Mengene Zeytinyağı işte bu eşsiz zeytinyağını sizlere kaynağından ulaştırmak için üretiliyor. Bu zeytinyağı için başka tanım aramaya gerek yok, gerçek Antakya Zeytinyağı işte budur. 

Damakta eşsiz meyve aromasını bırakan, soğukta donan ve 20 yıldır aralıksız olarak gönderimini yaptığımız Şenköylüler Mengene Sızma Zeytinyağımız  da sizlerle.

İçindekiler: Mengene Naturel Birinci Sızma Zeytinyağı 

Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Antakya'nın toprak yapısı ve ikliminin zeytin üretimi için sağladığı ideal ortam sayesinde, bu bölge binlerce yıldır zeytinin anavatanı olarak bilinmektedir. Köy Mengene Zeytinyağı tam olarak nedir? En basit anlatımı ile, Antakya'da kendi zeytinyağını üreten bir köylünün kendi mutfağında kullandığı, damakta hafif meyve tadı bırakan geleneksel ve filtrelenmemiş zeytinyağıdır. Ekim-Kasım aylarında toplanan zeytinler, bekletilmeden yöremizde bulunan zeytinyağı mengene'lerine götürülür. Özenle ayrıştırılan ve ardından yıkanan zeytinler mengenede sıkılarak zeytinyağı haline getirilir. Zeytinyağı üretimi esnasında hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaz ve kesinlikle başka yağlarla karıştırılmaz.

Akdeniz'den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı ve Antakya yöresinin seçkin zeytinlerinin bir araya gelmesi Şenköylüler ® Mengene Zeytinyağı'nı gurmelerin tercihi haline getirmiştir. Akdeniz'e özgü eşsiz nefaseti, yeşile yakın altın sarısı rengi, akıcılığı ve kokusu Şenköylüler® Mengene Zeytinyağı'nı benzerlerinden farklı kılmaktadır.

Önemli Uyarı: Üretimimiz sınırlı olduğu için geçen yıl ön sipariş veren abonelerimize öncelikli gönderim yapılmaktadır. DEPREM nedeniyle üretimimizin geçmiş yıllara göre sınırlı olması nedeni ile taleplerine olumlu cevap dönemediğimiz tüm müşterimizden şimdiden özür diliyor ve anlayışlarına sığınıyoruz.

  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR