ŞENKÖYLÜLER KIRMIZI PİRİNÇ (1000 GR)
ŞENKÖYLÜLER KIRMIZI PİRİNÇ (1000 GR)
ŞENKÖYLÜLER KIRMIZI PİRİNÇ (750 GR)
ŞENKÖYLÜLER KIRMIZI PİRİNÇ (750 GR)
ŞENKÖYLÜLER KIRMIZI PİRİNÇ (750 GR)

ŞENKÖYLÜLER KIRMIZI PİRİNÇ (750 GR) (2956655)

Fiyat : ₺90,00  + KDV
KDV Dahil : ₺90,90

Amerikan İthal Calrose Gelince Eskilerin Kırmızı Pirinç'i Unutuldu Sanmayın...

 

Eskilerden veya çocukluğundan bu pirinç türüne aşina olanların bir nostalji ürünü olarak sıklıkla talep ettikleri kırmızı çizgili, pembeli, kırmızı pirinç; yöremizde ve Türkiye'nin çeltik yetiştirilen bir kaç bölgesinde yetişen lezzetli bir pirinç türüdür. Biraz geç pişer ama lezzetini bilen bilir.

 

Bu pirinç türünün "kırmızı çizgili pirinç" olarak adlandırıldığını belirtmekte yarar var. Kırmızı çizgili pirincin yurtdışından ithal edilen kahverengiye çalan "kırmızı pirinç" ve "kepekli pirinç" ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

 

 

 

İçindekiler: Kırmızı Çizgili Pirinç.

Ağırlık: 750 GR

 

Kırmızı Pirinç / Kırmızı Çizgili Pirinç

 

Eskilerden veya çocukluğundan bu pirinç türüne aşina olanların bir nostalji ürünü olarak sıklıkla talep ettikleri kırmızı çizgili, pembeli, kırmızı pirinç; yöremizde ve Türkiye'nin çeltik yetiştirilen bir kaç bölgesinde yetişen lezzetli bir pirinç türüdür. Evet farklıdır, kökeni Doğu Akdeniz ile Mezopotamya sınırları arasında olduğu söylenen bu pirinç türü biraz yaban pirinç ile biyolojik akrabalığı olan ve bazı üreticilerce kusur olarak görünen kırmızı çizgileri ile farklı bir türdür.
 

"Bu pirinç türünün diğer pirinçlere göre üstün yönleri nedir? Şifalı mıdır bu pirinç?... vb. gibi sizlerden sıklıkla gelen sorulara cevap vermekte fayda var. Şifalı bir pirinç olduğuna dair bizlerin bir bilgisi bulunmamaktadır. Bizlere göre yöremizde yıllardır yetişen sıradan ama şimdilerde zor bulunan bir pilavlık pirinçtir. Farklı tat arayanların denemesini tavsiye edebileceğimiz güzel ve lezzetli bir pirinçtir.
 

Uzun yıllardır olduğu gibi bu eşsiz lezzetli kırmızı pirinç, üreticisinden Şenköylüler aracılığıyla mutfağınızda yerini almaktadır.

 

Afiyet olsun.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR