SENKOYLULER ZEYTİNYAGLI ZAHTER
SENKOYLULER ZEYTİNYAGLI ZAHTER
ŞENKÖYLÜLER ZEYTİNYAĞLI ZAHTER

ŞENKÖYLÜLER ZEYTİNYAĞLI ZAHTER (295508)

Fiyat : ₺135,00  + KDV
KDV Dahil : ₺136,35

ZEYTİNYAĞLI SALAMURA ZAHTER

Zahter yani bilinen adıyla Kekik Doğu Akdeniz'e özgü bir kekik türünün adıdır ki, bilinen kekikten koku, tat ve yaprak yapısı olarak çok farklıdır. Yaprakları ince uzun iğne uçları olan bir yapıya sahiptir. Biberiyeye şeklen çok benzer. Uzun ömürlü bodur bir çalıdır ve çok uzun yıllar yaşar. 

 

 

İçindekiler: Zahter (Dağ Kekiği), Zeytinyağı, Tuz

Paket: 270 Gr. Net

 

Yetişkin bir zahter bitkisi ortalama 40-50 cm boylarına ancak ulaşabilir. Yenilen kısmı uç filizleridir. Şenköylüler Zeytinyağlı Salamura Zahter işte bu uç filizlerin tazeyken toplanıp zeytinyağı ile salamura edilmiş halidir. Zahter salatası sevenler için özel olarak üretilmiştir. 

Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi değerli dostlarımız ve abonelerimiz için en taze haliyle derlenip zeytinyağı ile birlikte kavanozlara bastığımız taze zahter raflardaki yerini aldı. Burada anlattığımız Zahter TAZE olanıdır. Yani zahterin filizleridir. Mart ayı ortalarında yeşil uçları filiz halindedir ve mayıs sonuna kadar sürekli yeşil filizler verir ve bu filizler tek tek uçlarından koparılarak hasatı yapılır. Antakya insanının taze zahterin zeytinyağına basılı bir kavanozu mutlaka bulunur kışlık tüketimi için mutfağında.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR